Kahe kutsika koos kasvatamineMinu käest küsitakse pidevalt kas ma arvan, et on hea mõte osta kaks kutsikat ja kasvatada neid koos või küsitakse mida ma arvan kutsika võtmiseks, et vanemale koerale seltsi pakkuda.

 

Minu vastus on lihtne- „EI!!! See on HALB MÕTE!“

 

Tegelikult ma isegi ei müü kahte kutsikat inimesele, kes neid koos kasvatab. See on tee hävingusse. Sellele on mitmeid põhjuseid:

 

1. Ühe kutsika kasvatamine ja küllaldane sotsialiseerimine on piisavalt keeruline, rääkimata siis kahest. Lõpptulemuseks saavad kutsikad vaid pool ajast mida nad vajavad, et korralikult sotsialiseeritud olla.

 

2. Koerad on karjaloomad. See on palju tugevam instinkt, kui keskmine lemmikloomaomanik mõistab. Inimesed arvavad, et kutsikas pärineb koertest keda on aastatuhandeid sotsialiseeritud ja kuidas saab sel küll halb mõju olla.

 

3. Kui kutsikaid koos kasvatatakse muutuvad nad koertele orienteerituks. See tähendab, et nad näevad oma sõbrana teist koera ja mitte inimest, kes on tema omanik. Koerad, kes on kasvatatud koos ei loo MITTE KUNAGI inimesega sellist suhet mis neil oleks olnud, kui nad oleks kasvanud pere ainsa koerana.

 

4. Neid koeri on keerulisem koolitada. Kuna neil ei ole tugevat suhet inimesega, ei ole neil soovi inimesele meele järele olla. Tegelikult on nad tihti suisa põikpäised.

 

Kõigil koertel on tugev karjainstinkt. Mitte rohkem koeri karja kuulub, seda tugevamaks see instinkt muutub. Kahte koera koos kasvatamine tähendab suuremat karjainstinkti, 3 koera puhul on see veel kõrgem.

 

Karjainstinkti probleemid tähendavad hierarhiaprobleeme karjas. Hierarhia paika panemine tähendab tihti koerte kaklusi. Ärge üldse petke ennast arvates, et 2,5 kilogrammine sülekoerake ei kakle oma pesakonnakaaslasega. Sellest võib saada tõsine probleem. See tähendab, et koerad hakkavad täiskasvanuks saades (18 kuni 30 kuud) omavahel kaklema. Lugege artiklid „Toimetulek dominantse koeraga.“

 

Kui sa mõtled, mis on kõige hullem mis võib juhtuda, lugege mu artiklit kuidas kolmest rootweilerist koosnev kari tappis 11 aastase poisi. Omanik kannab 12 aastast vanglakaristust mõrva eest ja ma olen uhke selle üle, et minu tunnistus aitas teda sinna panna.

 

Kõrgendatud karjainstinkt tähendab seda, et üks või rohkem koeri on alfad. See tähendab probleeme teiste koertega, pereliikmete ja külalistega. Selle tulemusena hakkavad koerad rohkem territooriumi kaitsma ja muutuvad agressiivseks.

 

Inimesel võib olla rohkem, kui üks koer, kui nad õigsti käituvad. Mul on hetkel 10 või 12 koera ja me kasvatame kolme kutsikat. Aga nad on kõik eraldi aedikutes ja ma ei lase neid omavahel mängima. Ainus aeg, mil võib 2 või 3 koera kokku lasta, on siis, kui juures on karjajuht, keda koerad austavad ja kes nende käitumist kontrollib.

 

Võiksite lugeda artiklit „Põhialused karjajuhiks saamisel.“

 

Kui kavatsete kahte koera koos kasvatada (olgu siis kaks kutsikat või kutsikas ja täiskasvanud koer) on oluline, et te ei jätaks koeri kunagi järelvalveta. Neid jälgides saan vahele astuda, kui mõni koer teisega ülbeks muutub. Ma ei luba MITTE KUNAGI koertel omavahel asju ise paika panna. Paljud algajad koeraomanikud teevad seda. See ei aita teil karjajuhiks saada. Karja liikmed ootavad, et juht hoiaks asju kontrolli all. Karja liikmed austavad juhti, kes kaitseb neid ülbitsejate eest.

 

Nii et kui üritate teha seda, mida mina ja Cindy teeme (kasvatada kolme kutsikat ühel ajal) minge kohe ja ostke kolm puuri ja valmistuge iga kutsikaga eraldi palju aega veetma. Enamus normaalseid intelligentseid inimesi ei tee seda, mida meie. Mõelge enne selle üritamist väga hoolega.

 

Kolmanda koera perre lisamine

 

Ma ei soovita kodusse ka kolmandat koera võtta enne, kui inimesed täielikult mõistavad karjakäitumiste peensusi. Teiste sõnadega öeldes kui sa kavatsed võtta isase kutsika ja ei plaani teda teistest koertest eraldi hoida kui sa nende juures ei ole, siis ärge tehke seda.

 

Uus kutsikas on karjas kõige madalam ja teised tuletavad talle seda pidevalt meelde. Nad võivad omavahel kenasti hakkama saada, kuid alati on keegi, kes on alfa. Lisades kolmandaks kutsika on ta alati kõige madalamal pulgal ja keskmine tuletab talle seda igal võimalusel meelde. See kestab kuni kutsikas on 18 kuni 30 kuud vana ja sel ajal hakkavad paljud koos elanud koerad kaklema.

 

Uue koera võtmise võti on hoida teda teistest eraldi kui sa ise juures ei ole. Ma ei luba kutsikal vanemate koertega isegi mängida enne, kui kutsikas on 5 kuni 9 kuud vana (mõnedel juhtudel isegi kauem).

 

Kui sul ei ole kodus koertele aedikuid võite sama tulemuse saavutada puure kasutades. Hoia enda äraolekul kutsikat puuris või pane teised koerad puuri kui kutsikas on väljas.

 

See ei tähenda, et neid koeri saa kunagi mängima või jooksma lasta. Võib küll, kuid omanik peab ALATI juures olema ja tegevust jälgima. Kui vanem koer hakkab kutsikat paika panema oled sa juures, et see lõpetada.

 

Sama tähtis on kaitsta täiskasvanud koeri, kui kutsikas hakkab täiskasvanuks saama ja täiskasvanutele võimu näitama. See ei eriti oluline, kui vanem koer on väga vana koer. Kui sa ei takista kutsikal vana koera peksmast, on viimasel väga kurb ja hirmu täis vanaduspõlv. Vanurkoerad võivad lausa depressiooni langeda. Nii et pea meeles, et on SINU ÜLESANNE kutsikale kombeid õpetada.

 

Kui te ei arva, et see on tõsine asi, klikkige siia ja lugege kirju inimestelt, kes on koerakaklustes hammustada saanud ja isegi kogenud koertest kes on kaklustes surma saanud.

 

Originaalartikkel

 

See artikkel on tõlgitud ja avaldatud autori loal. Artikli või selle osa avaldamine ilma autori loata on keelatud.

Viimased uudised 20. juuni - MEIL ON KUTSIKAD!